03-5353628

מכשירים אורתודונטים נפוצים

 

סמכים:

השיטה הנפוצה ביותר ליישור שיניים כיום. הסמכים מודבקים על השיניים ובניהם עובר חוט ברזל אשר מפעיל לחץ וגורם לתזוזה של השיניים, בהתאם להכוונת הרופא.הברזלים יכולים להגיע בגוון מתכת או שקוף, כאשר הסמכים השקופים מאפשרים מראה אסתטי במהלך הטיפול.

 

מכשיר להרחבת הלסת העליונה:  

מכשיר המיועד להרחבת הלסת העליונה, על מנת ליצור מצב של סגר תקין, בו כל השיניים העליונות מכסות את התחתונות. ההרחבה יכולה להתבצע באמצעות מגוון מכשירים קבועים וניידים.  דוגמא של מכשיר קבוע הנו  ה"עכביש" הנפוץ אצל ילדים.אצל מבוגרים אשר סיימו את תקופת הגדילה ניתן לבצע בצורה אורתודונטית רק הרחבה דנטלית. אם יש צורך בהרחבה של הלסת עצמה, ניתן לבצע זאת על ידי מכשירים אורתודונטים בסיוע כירורגי.

 

מכשיר פונקציונלי:  

קיימים סוגים רבים של מכשירים פונקציונליים .אחד המכשירים האפקטיביים הוא ה- TWIN BLOCK ,  אשר מורכב משתי פלטות (עליונה ותחתונה), שפועלות יחד על מנת להביא את הלסת התחתונה למיקומה הרצוי.חשוב להדגיש כי המכשירים הפונקציונליים אפקטיביים כל עוד הילד גדל, ועל כן חשובה הבדיקה המוקדמת.  לאחר גיל 20 לערך, הטיפול הפונקציונלי מפסיק להיות אפקטיבי, ולכן במקרים אלו נדרש לעתים לעקור שניים או לעבור טיפול כירורגי בנוסף לטיפול האורתודנטי.

 

טיפול לינגואלי:  

דרישות האסטטיות מצד המטופל האורתודנטי מהוה אתגר למקצוע שלנו. אחת השיטות האפקטיביות ואסטטיות שקיימות היום לכל אלה שרוצים לעבור טיפול אורתודונטי בלי שאף אחד בסביבה שלו יידע, הוא הטיפול הלינגואלי.הוא מתבצע על ידי סמכים המודבקים מאחורי השיניים, כך שכלפי חוץ הטיפול אינו גלוי כלל. לאחר כמה ימים של הסתגלות למכשיר, המטופלים מדווחים על חיים רגילים ללא קושי כלשהו.

 

INVISALIGN:  

ניתן לבצע יישור שיניים ללא סמכים אורתודונטים המודבקים על השיניים. היישור מתבצע בעזרת סדרה של פלטות שקופות העוטפות את השיניים. הפלטות ניתנות להסרה, אך על מנת להגיע לתוצאה יש צורך בהרכבת הפלטות על השיניים ברוב שעות היממה. מומלץ להוריד את הפלטות רק לצורך אכילה, שתייה או צחצוח שיניים. השיטה הנפוצה ביותר של פלטות שקופות ליישור שיניים היא שיטת Invisalign.